درباره ما

زبان فارسی یکی از قدیمی‌ترین زبان‌ها و ادبیات فارسی یکی از غنی ترین ادبیات‌های جهان است، اما تاکنون فرصت کمی‌برای شناخته شدن داشته است. لذت فارسی یک مرکز مستقل گسترش ادبیات غنی فارسی است که می‌خواهد با استفاده از امکانات تکنولوژی اطلاعات علاقه مندان را بی واسطه با زبان و ادبیات غنی فارسی آشنا کند. این مرکز را جمعی از فارغ التحصیلانِ ممتاز رشته زبان و ادبیات فارسی در ایران اداره می‌کنند. مخاطبان ما در حال حاضر زبان آموزان سطح متوسط هستند؛ کسانی که از زبان فارسی دانش ابتدایی دارند. یعنی می‌توانند متن‌های ساده فارسی را بخوانند و گفت و گوهای ساده را بفهمند. اما مرکز ما در حال گسترش است، بنابراین، آموزش‌های ما به مرور زمان بیشتر خواهد شد و امیدواریم در آینده مخاطبان سطح ابتدایی را هم دربربگیرد. محتوای آموزشی دوره‌های این مرکز به زبان فارسی تهیه می‌شود تا مخاطبان را بی‌واسطه با زبان و ادبیات و فرهنگ فارسی آشنا کند، اما بخش‌های مهم به شکل دو زبانه عرضه می‌شود مثل ویدیوها و یا معنای شعرها. مطالب وبلاگ‌ها نیز غالباً به زبان فارسی است اما سعی ما بر این است که مطالب مهم را به شکل دو زبانه عرضه کنیم.

بنیانگذار

مهندس ابوالفضل آهنی

ابوالفضل کارشناس مهندس صنایع از دانشگاه صنعتی امیرکبیر است. زمینه کاری او بیشتر در حوزه پیاده سازی و استقرار سیستم‌های مدیریتی و برنامه ریزی و کنترل پروژه است. او مطالعات مختلفی در مباحث تکنولوژی اطلاعات، استراتژی، نوآوری، مدلهای کسب و کار و بازاریابی داشته است و در سالیان گذشته تجربیات زیادی در زمینه طراحی و توسعه وب سایت کسب نموده است. او همزمان در زندگی شخصی خود اهل شعر و ادبیات است و دوست دارد تجربیات حرفه ای خود را با جهان ادبیات پیوند بدهد.

بنیانگذاران گروه ادبیات فارسی

دکتر لیلا سیدقاسم

لیلا از دانشگاه تهران دکترای زبان و ادبیات فارسی گرفته است. او پنج کتاب آموزشی برای آموزش خواندن فارسی به غیرفارسی زبانان تألیف کرده‌است. دانشجویان با خواندن کتابهای او هم خواندن فارسی را تمرین می‌کنند و هم چند قدم به فرهنگ عمیق و رازآلود ایرانی آَشنا می‌شوند. چند سال است که هم در دانشگاه و هم به شکل آنلاین زبان و ادبیات فارسی درس می‌دهد علاوه بر آن هفت سال نیز در مدرسه منظومه خرد سابقه معلمی‌دارد. او با نیازهای فارسی آموزان کشورهای مختلف آشنا است و دوست دارد ادبیات را به شکل مؤثرتر و عمیق‌تری به آنها آموزش دهد.

دکتر حمیده نوح پیشه

حمیده نوح پیشه مدرک دکترای زبان و ادبیات فارسی را از دانشگاه تهران گرفته است. او جزو استعدادهای درخشان دانشگاه تهران است، چون دو مدال طلا از المپیادهای کشوری دارد تخصص دانشگاهی او شعر سعدی است و چند مقاله پژوهشی مهم درباره سعدی دارد. هدف او در نوشته‌های علمی‌اش این است که از زیبایی‌های ادبی گلستان سعدی و غزلیات او رمزگشایی کند. در دبیرستان مؤسسه منظومه خرد و هم در دانشگاه زبان و ادبیات فارسی تدریس کرده است. او شخصیت یادگیرنده و پرتلاشی دارد.

دکتر آتنا کریمی

او دکترای زبان و ادبیات فارسی خود را از دانشگاه الزهرا گرفته است و در زمینه مثنوی و مولوی تخصص دارد. او می‌تواند به خوبی عمق حکایت‌های مثنوی و معنای پنهان در استعاره‌های مولانا را به مخاطبان نشان دهد. او در دانشگاه‌های معتبر ایران ادبیات فارسی تدریس می‌کند و مقاله‌های پژوهشی مختلفی در مجله‌های دانشگاهی ایران منتشر کرده است. آتنا کریمی‌مهارت زیادی در آموزش زبان و ادبیات فارسی دارد. درباره فرهنگ‌های بومی‌بسیار کنجکاو است و دوست دارد فرهنگ و ادبیات فارسی را با روش‌های ساده به دانشجویان خارجی منتقل کند.

آتنا کریمی

الهام خطایی

الهام کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی است. تخصص ویژه او در ادبیات کودک و نوجوان است و از خواندن این نوع ادبیات، چه ایرانی و چه غیرایرانی لذت می‌برد. او بیشتر از پانزده سال است که به دانش آموزان و دانشجویان زبان و ادبیات فارسی درس می‌دهد و مشتاقانه می‌کوشد آنها را با عمق ادبیات آشنا کند. بنابراین، به خوبی با شیوه‌های مدرن آموزش آنلاین آشنا است. اکنون سرگروهِ بخشِ ادبیاتِ مؤسسۀ منظومۀ خرد است که یکی از برترین مؤسسات آموزشی ایران به شمار می‌آید.